Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
313
1448787

Paul Fägerskiöld

(Sverige, Född 1982)
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
17 100 - 19 500 EUR
19 800 - 22 700 USD
Klubbat pris
270 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Paul Fägerskiöld
(Sverige, Född 1982)

"Poppy Field"

Utförd 2011. Olja på duk 200 x 284 cm.

Proveniens

Milliken Gallery, Stockholm.

Milliken Gallery, Stockholm, "Color Pattern Yellow Danger (KP Brehmer, Paul Fägerskiöld, Lucy Skaer)", 22 januari - 26 februari 2011.