Madeleine Pyk – en samling F769
328
1471567

Per Olof Ultvedt

(Sverige, 1927-2006)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Per Olof Ultvedt
(Sverige, 1927-2006)

"III Blå"

Signerad P.O. Ultvedt och numrerad No. 3 a tergo. Reliefmålning, väggojekt med elmotor 61,5 x 61,5 x 12 cm.

Konstnär