Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
42
1467724

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 950 - 2 920 EUR
2 270 - 3 400 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)

Taklampa, "Estrella", modell T580/H, Markaryd 1960-70-tal.

Polerad mässing, 6 ljuspunkter, bärnstensfärgat glas, etikettmärkt Hans Agne Jakobsson T580/H, diameter 52 cm, höjd 37 cm, total höjd ca 120 cm.

Smärre slitage. Ej funktionstestad.