Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
445
1435322

Louise Bourgeois

(USA, 1911-2010)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Louise Bourgeois
(USA, 1911-2010)

"Fallen woman"

Signerad LB och daterad 1996. Numrerad 23/25, Sevres, Frankrike. Porslin och målad gulddekor. Längd 29 cm.

Proveniens

Galerie Lelong, Paris.
Art Partners!, Finland.
Privat samling.