Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
463
1464348

Günther Förg

(Tyskland, Född 1952)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Günther Förg
(Tyskland, Född 1952)

"Formen"

Fem färglitografier, 1987, signerade Förg, numrerade 20/25 och daterade - 87. Upplaga 25 + 5 AP. Tryckta av Karl Imhof, München. Utgivna av Galerie Borgmann, Capitain, Köln. S. 70 x 60 cm (BFK Rives ),

Proveniens

Anders Tornberg Gallery, Lund.