Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
495
1475732

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 850 - 7 800 EUR
6 800 - 9 060 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"Minnie Mouse"

Litografi, 1971. Signerad med blyerts och numrerad 56/61, tryckt av Hollanders Workshop med deras blindstämpel. 70 x 53 cm, bladstorlek 76 x 56,5 cm.

Graham 25.