Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
504
1470469

Thomas Ruff

(Tyskland, Född 1958)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 460 - 1 950 EUR
1 700 - 2 270 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Thomas Ruff
(Tyskland, Född 1958)

"Sterne 03H36M/-35°"

Litografi, 1990, signerad och numrerad 28/40 med blyerts a tergo. Upplaga om 40. 67,5 x 45 cm, bladstorlek 89,5 x 65 cm.

Proveniens

Roger Björkholmen Gallery, Stockholm.