119
1458153

Rolex, Submariner, ca 1997.

Utropspris
90 000 - 110 000 SEK
7 910 - 9 670 EUR
8 400 - 10 300 USD
Klubbat pris
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23
Rolex, Submariner, ca 1997.

Storlek: 40 mm
Material: stål/guld
Urverk: automatisk, caliber 3135
År: cirka 1997
Glas: safirglas
Armband: Oysterlänk, viklås, ref. 93153-V10/401B
Referensnummer: 16613
Serienummer: T'362'709
Verknummer: 7'370'252
Boettnummer: 16610
Tillbehör: certifikat, box, ytterkartong

Kvitto service 2017. Skadat insert. Skadat glas (nagg). Repor/skador på boett. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.

Proveniens

Säljs av första ägaren.

The Rolex Submariner Reference 16613 is a dive watch that was first introduced in 1988, and were in production for about two decades. The 16613 features a 40mm stainless steel and yellow gold case, and a blue or black dial.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

42. Wilhelm Kåge, skål, "Farsta", stengods, Gustavsbergs Studio 1958.
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
Budhistorik
4 500

ditt bud
4 000

ditt bud
3 500

ditt bud
3 000

ditt bud
2 800

ditt bud
2 600

ditt bud
2 400

ditt bud
Aktuellt bud:
4 500 SEK