42
1471203

Rolex, Datejust, ca 1968.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23
Rolex, Datejust, ca 1968.

Storlek: 36 mm
Material: stål/guld
Urverk: automatisk, caliber 1570
År: cirka 1968
Glas: plexiglas
Armband: läderband
Referensnummer: 1601
Serienummer: 1'869'505
Verknummer: D'179'927
Boettnummer: 1601/II.68

Smärre repor. Smärre slitage.