89
1462214

Universal Geneve, Aero-Compax, kronograf, ca 1965

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
9 690 - 14 500 EUR
11 100 - 16 600 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Carl  Palmegren
Carl Palmegren
Ansvarig specialist klockor
+46 (0)739 40 08 23

Storlek: 40 mm
Material: stål
Urverk: manuell, caliber 130 (Valjoux 72)
År: cirka 1965
Glas: plexiglas
Armband: läderband
Referensnummer: 22703 / 4
Boettnummer: 2'358'133

Urtavla Med Patina. Skadade visare. Slitage. Repor.