243
1463001

Svensk jugend, pall, tidigt 1900-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Ek, kvadratisk sits, fyra ben med skuren dekor av ekblad, 40,5 x 40,5 cm, höjd 45,5 cm.

Torrsprickor, slitage, senare bottenplatta av metall och klädsel.