330
1449581

David Rosén

(Sverige, 1910-1993)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
65 000 SEK

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
David Rosén
(Sverige, 1910-1993)

"Berga", pallar, 2 st, Nordiska Kompaniet 1940-tal.

Betsad furu, närmast oval sits, märkta med ritningsnummer 43356, mått 39,5 x 34,5 cm, höjd 40 cm.

Slitage, fläckar.