401
1453118

Ib Kofod Larsen

(Danmark, 1921-2003)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
Om Cites

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Ib Kofod Larsen
(Danmark, 1921-2003)

sideboard, Seffle Möbelfabrik, 1960-tal.

Fanerat med palisander, fyra dörrar, inredning med lösa hyllplan, en sektion med fyra vitlackerade lådor. Längd 244 cm, djup 47 cm, höjd 72 cm

Obetydligt slitage.