Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
687
1467490

Ivan Ivarson

(Sverige, 1900-1939)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 690 - 12 100 EUR
11 100 - 13 900 USD
Klubbat pris
160 000 SEK
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Ivan Ivarson
(Sverige, 1900-1939)

"Vaux-Nauzan"

Signerad I Ivarson. Duk 51 x 62 cm.

Proveniens

Bukowskis och Svensk-Franskas Konstauktioner, Stockholm, Katalog nr. 397, höstauktionen, 3 december 1974, kat. nr. 24.

Konstnär