901
1466690

Ibrahim El-Salahi

(Sudan, Född 1930)
Utropspris
100 000 - 120 000 SEK
9 690 - 11 600 EUR
11 100 - 13 300 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Ibrahim El-Salahi
(Sudan, Född 1930)

"I walk in the night with sleepy eyes closed"

Signerad Salahi. Tusch på papper, 20 x 43 cm.

Proveniens

Inköpt 1968 av nuvarande ägare.