927
1473996

Burhan Cahit Doğançay

(Turkiet/USA, 1929-2013)
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
4 360 - 6 100 EUR
4 560 - 6 390 USD
Klubbat pris
480 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Burhan Cahit Doğançay
(Turkiet/USA, 1929-2013)

Utan titel

Signerad B Doğançay och daterad 1987. Gouache och akvarell på papper 55 x 75 cm.

Tilläggslista

Med dedikation "To Annikki, To Jens"

Proveniens

Gåva från konstnären.
Privatsamling, Sverige.