972
1454681

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
100 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"L'aïeule devant la mer"

Färgakvatint, etsning och karborundum, 1969, signerad med blyerts och numrerad 11/75, tryckt av Morsang, Paris, utgiven av Maeght, Paris. 98,5 x 59,5 cm, bladstorlek 105,5 x 67 cm.

Dupin 484.