1011
1474280

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Inpressat sigillmärke i botten. Efter bronsform, med en celadongrön glasyr. Höjd 25 cm.

Kantnötning. Fylld. Liten glasyrspricka vid mynning. Glasyrspricka runt fotringen.

Proveniens