Med sigill i rött. Med kalligrafi signerad Wu Xiqi (1746-1818). Dekor av en stor hjord med hästar i landskap. Mått 320x33 cm. En panel med kalligrafi på guldbestrött papper. Mått 82x33 cm. Total längd 38x480 cm.
Slitage, fläckar, veck.
Property of a Swedish Collector.