1111
1469955

Skultpur, brons. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 710 - 1 900 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Krigsherren skulpterad sittandes med skägget i ena handen, klädd i rustning. Höjd 23 cm.

Spår av förgyllning.

Proveniens

From the collection of P Wedendal.