1242
1473291

Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Droppformad med utsvängd mynning, dekor i röd flambéglasyr som går mot grönt vid mynningen. Höjd 21 cm.

Nagg vid foten.