1290
1462136

Skålar, två stycken, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Märke i botten. Dekor i underglasyrblått av virvlande molnformationer och fladdermöss i orangerött. Diameter 12,5 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a Swedish private collection.