1294
1462138

Matlåda på fot, fyra delar, porslin. Sen Qingdynasti.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med fyra tecken i botten. Dekor i famille rosepaletten med persikor. Höjd 14 cm. Diameter 10 cm.

Slitage. Insides nagg.

Proveniens

Property of a Swedish private collection.