1297
1471089

Golvvas, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Balusterform med hänklar, dekor i famille rosefärger med figurscen samt med blommande körsbärsträd. Höjd 61 cm.

Lagad hänkel. Mistor. Slitage.