130
1449818

Bordspendyl, Frankrike 1800-talets första del, Empire.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 420 EUR
1 300 - 1 630 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Dekor med skördegudinnan Ceres sittandes med skära och veteax. Urtavla i emalj märkt "á Paris". Längd 40, höjd 46 cm. Pendel och nyckel medföljer.