1300
1473556

Praktfat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
575 - 766 EUR
650 - 867 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rik dekor i famille rosefärger som avbildar en drakfestival och många barn. Diameter 35,5 cm.

Slitage. Mistor. Brättesspricka.

Proveniens

Property of a private Swedish Collection.