1333
1474363

Praktfat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av figurscen från kinesiskt litterärt verk. Diameter 39 cm. Träställ medföljer.

Spricka. Krackelyr. Nagg. Ifylld nagg.