1335
1480349

Bojan, porslin. Qingdynastin, 1700-tal. Monterad som bordslampa.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ovoid form med dekor i underglasyrblått centralt motiv av antikviteter mot en cracked ice grund beströdd med körsbärsblommor. Höjd urna 20 cm. Höjd med lampskärm och sockel 58 cm.

Slitage.

Proveniens

Property of a private Swedish Collection.