1346
1446440

Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tunnformad med genombrutna cachemönster, dekor av fyrkloade drakar i kamp ovan vågformationer. Höjd 46 cm.

Mistor. Lagad i sidan.

Proveniens

Property of a private Swedish Collection.