1349
1485118

Trädgårdspall, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
955 - 1 430 EUR
1 090 - 1 630 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Hexagonal med dekor i underglasyrblått av flodlandskap med figurstaffage. Höjd 48 cm. Diameter 28 cm.

Bränningsdefekt, spricka, nagg.