1362
1486143

Skulpturer två stycken, brons. Japan, signerade Miyao Zo, Meiji period (1868-1912)

Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1 530 - 1 910 EUR
1 740 - 2 170 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Stående krigar samurajer som uppbär kärl/ljushållare. Monterade på träsocklar. Förgyllda detaljer. Höjd med träställ 26.5 cm.

Ett vapen saknas.