1369
1486908

Inro, två stycken, lack. Japan, 1800-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
703 - 879 EUR
746 - 933 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

En femdelad dekorerad med bergsformationer. Höjd 7 cm.
En femdelad med dekor av två fiskare med sina korgar i guld mot en mörk, svart lack. Höjd 6.5 cm.

Sliltage.

Proveniens

From the collection of Blanche Reuterswärd f. Gottschalk (1880-1944), Stockholm.
Thence by desent.