1477879

Byrå, av Johan Hugo Fürloh (mästare i Stockholm 1724-1745), Senbarock.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

Fanerad med valnöt. Tre lådor. Beslag av mässing. Ovan med utdragbar skrivskiva. Signerad med brännstämpel "IHF" på bakstycket. Längd 126, bredd 65, höjd 85 cm.