247
1465285

Pehr Zethelius, saltkar, silver, ett par, Stockholm 1798. Gustavianska.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
727 - 908 EUR
773 - 966 USD
Klubbat pris
7 500 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Invändigt förgyllda, ovala med pärlbandsdekor samt medaljonger, fot med gallerkant, höjd 7,5 cm. Total vikt 146 g.

 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

1029. Penselställ, porslin. Kina, daterad 1968.
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
Budhistorik
4 000

ditt bud
3 500

ditt bud
3 000

ditt bud
2 800

ditt bud
2 600

ditt bud
2 400

ditt bud
2 200

ditt bud
2 000

ditt bud
1 800

ditt bud
Aktuellt bud:
4 000 SEK