278
1415422

Hermann Julius Wilm, kandelabrar, silver 750, ett par, Louis XV-stil, Berlin, omkring år 1900.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 640 - 3 520 EUR
2 790 - 3 720 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Alexander Johansson
Alexander Johansson
Assisterande specialist konsthantverk
+46 (0)707 88 84 71

För åtta ljus. Dekor av svängda åsar. Stämplade "Wilm Berlin 12 Loths". Fyllda fötter. Höjd 75 cm.

Ljusarm med lagningar. Smärre bucklor och bristningar. Fyllda fötter.