558
1463436

A Tillander demi-parure

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20
A Tillander demi-parure

ett par örhängen, en brosch och en ring, palladium med pärlor, enligt uppgift naturliga finska flodpärlor, samt runda briljant- och åttkantslipade diamanter, Ø örhängen ca 22 mm, Ø brosch ca 35 mm, storlek ring 17.50/55, totalvikt 28.5 g. Brosch och ring signerade A Tillander. Design Lotta Orkomies

Proveniens

Tillverkade i samband med Musik Fazers 70-årsjubileum