Madeleine Pyk – en samling F769
783
1437091

Paul Fischer

(Danmark, 1860-1934)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris
40 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Paul Fischer
(Danmark, 1860-1934)

Damporträtt

Signerad Poul Fischer och daterad 1888. Pannå 55 x 38 cm.

Proveniens

Jägmästare David Hultmarks samling, Saltsjöbaden.

"Konst i svenska hem", del II, samling nr 373: David Hultmark, Källvägen 2, Saltsjöbaden, s. 249.