Madeleine Pyk – en samling F769
802
1488948

Bruce Weber

(USA, Född 1946)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Klubbat pris

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Bruce Weber
(USA, Född 1946)

"NYC Studio (from The Indomitable Spirit Portfolio)", 1986-1989

Signerad Bruce Weber och numrerad 4/5 a tergo. Framtagen av Photographers + Friends United Against AIDS, New York.
Silvergelatinfotografi, 59 x 46 cm.

Proveniens

Barry Singer Gallery, Petaluma, USA.
Privat samling, Sverige.