806
1469961

Mathilda Brantström

(Sverige, 1811-1882)
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
17 400 - 19 600 EUR
18 200 - 20 500 USD
Klubbat pris
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, grafik
+46 (0) 707 88 84 72
Mathilda Brantström
(Sverige, 1811-1882)

Judith och den Assyriske härföraren Holofernes.

Signerad. Duk 273 x 193 cm.

Proveniens

Privat samling sedan 1950-talet.
Därefter i arv inom familjen.