Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
83
1432156

Stolar, sex stycken, Stockholmsarbeten 1700-talets slut, Sengustavianska.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Gråmålade. Skuren dekor med bladsnitt. Kragade kannelerade ben. Sitthöjd ca 44, rygghöjd ca 90 cm. Två stolar signerade ES.