832
1482799

Louis Chalon, hans krets

(Holland, 1687-1741)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Louis Chalon, hans krets
(Holland, 1687-1741)

Vidsträckta landskap med vandrande figurer, ett par.

Duk, vardera 60 x 85 cm. Äldre förgyllda ramar.

Proveniens

Tidigare i samlingen på Värnanäs, Halltorps socken, Småland, skapad av Carl Råbergh, adlad Mannerskantz (1747–1817).