841
1479493

Carl Frederik Sørensen

(Danmark, 1818-1879)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
12 100 - 14 500 EUR
13 900 - 16 600 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Frederik Sørensen
(Danmark, 1818-1879)

Stockholm mot Riddarholmen

Signerad C. Frederik Sørensen och daterad 1855. Canvas 82 x 127 cm.