851
1483089

Jacob Hägg

(Sverige, 1839-1931)
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
15 300 - 17 400 EUR
16 000 - 18 200 USD
Klubbat pris
150 000 SEK
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, grafik
+46 (0) 707 88 84 72
Jacob Hägg
(Sverige, 1839-1931)

Linjeskepp för fulla segel utanför Vinga

Signerad J. Hägg och daterad 1928. Duk 66 x 100 cm.