916
1476081

Nils Kreuger

(Sverige, 1858-1930)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Nils Kreuger
(Sverige, 1858-1930)

"Glänta i dungen"

Signerad Nils Kreuger och daterad 1899. Tusch på akvarell, bildyta 46 x 60 cm.

IV. Esposizione Internazionale d'Arte della Città di Venezia, Italien, 1901.