939
1475796

Johan Ericson

(Sverige, 1849-1925)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 640 - 3 080 EUR
2 800 - 3 270 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Mark Sjöberg
Mark Sjöberg
Specialist konst, grafik
+46 (0) 707 88 84 72
Johan Ericson
(Sverige, 1849-1925)

Marstrands inlopp med Kvarnholmen

Signerad Joh. Ericsson och daterad 1916. Duk 55 x 81 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, auktion 526, "Internationella höstauktionen", 3 - 6 december 2002, kat. nr 140.

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

749. Isaac Grünewald, "Paro vin" (Aperitif).
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
80 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK