957
1473272

Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 910 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rundande sidor dekor i underglasyrblått växter. Frånsidan med ytterligare dekor av tre kvistar, dubbel fotring samt symbol inom dubbla underglasyrblå ringar. Diameter 38,5 cm.

Nagg.

Proveniens