962
1473261

Fat, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av växter i trädgård samt runt brämet blommor, och antikviteter inom reserver. Diameter 29,5 cm.

Mistor. Glasyrnagg.

Proveniens