969
1473260

Kendi, porslin. Vietnam. 1500-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av fortlöpande lotusslinga. Höjd 19 cm.

Nagg, krackelyr.

Proveniens