994
1481583

Schatull med spegel, hardwood. Sen Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Med uppfällbar spegel, låda med flera fack, mässingsbeslag, fronten dekorerad med falddermöss och lyckotecken. Mått 27x14x34 cm.

Slitage.

Proveniens