130
1481293

Osvaldo Borsani

(Italien, 1911-1985)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 370 - 2 850 EUR
2 710 - 3 260 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Osvaldo Borsani
(Italien, 1911-1985)

Klädhängare, modell "AT61", Tecno, Italien, 1970-tal.

Pelare i svartlackerad metall samt delvis klädd i läder, justerbara hängare med klot i valnöt, justerbar höjd ca 240-320cm.

Slitage.